Calvin Klein'ın yeni yüzü Justin Bieber

Gençlerin özellikle dijital dünyadaki gücünü keşfeden ve hedeflerini giderek daha alt yaş grubuna kaydıran markalar arasına giren son isim Calvin Klein oldu. Jeans ve Underwear markaları için Justin Bieber'la anlaşan marka, uzun zamandır çalıştığı Lara Stone'u da onun yanına ekledi. Reklamdan önce, Instagram'da yayınlanan teaser videosunda bizi yine seksi bir reklamın beklediğini tahmin etmiştik ama bu seksi(!) çiftin Bieber ve Stone olacağını tahmin etmek zordu. En azından benim için... Bieber'ın dövmelerini bilsem belki bir tahminde bulunabilirdim!

Minimal ama seksi reklamlarıyla, geçmişten günümüze belli bir çizgisi olan Calvin Klein Jeans ve Underwear reklam çiftlerini unutmak mümkün değil. Mark Wahlberg & Kate Moss, Jamie Dornan & Eva Mendes, Matthew Terry & Lara Stone... İlk anda aklıma gelen, markanın en çekici reklamlarında seksi pozlarıyla gördüğümüz ve birbirine yakışan çiftlerdi. 

Bu reklamda ise tek başına tamam (zaten Lara Stone'a nasıl hayır diyebiliriz ki!) ama birlikte çok tuhaf görünen bir ikili var. Justin Bieber'ın yanına Kendall Jenner, Gigi Hadid, Elle Fanning ya da Chloe Grace Moretz gibi isimlerden birinin geldiğini düşünün... Yaşı yaşına, boyu boyuna durumu... Aslında sadece yaş da değil, 20 yaşında olup çok daha olgun görünen erkekler de var ama burada Bieber sizce de Stone'un çocuğu gibi görünmüyor mu?! 

Calvin Klein'ın gençleşme operasyonu aslında bu reklam kampanyasıyla değil, #mycalvins projesiyle geçen sezon başlamıştı. Kendall Jenner'dan Leandra Medine'ye, Joe Jonas'dan Rita Ora'ya  #mycalvins hashtag'iyle klasik iç çamaşırlarını gösteren ünlüler ve blogger'lar gerçekten güçlü bir etkileşim yaratmış, Calvin Klein donunu sütyenini giyen herkes pozlarını #mycalvins'le paylaşmıştı.

Böylesine başarılı bir projeden sonra alakasız bir çifti görmek Calvin Klein'a yakışmadı. Hem şu an Lara Stone fanatik Belieber'lar tarafından tehdit ediliyor. Hiç değdi mi? 

Manolya Fikri