Kırmızı Halının Kazanan İkilileri

İtiraf etmeliyiz ki kimin ne giyip taktığı bizi asıl ödüllerden daha fazla heyecan uyandırıyor: 87. Akademi Ödülleri'nin kırmızı halı bölümüne saatler kala heyecan inanılmaz boyutlara ulaştı. Hangi ünlünün hangi elbiseyle katılacağına dair tahminlerimizi yaptık, sıra ustalara saygı kuşağında. Oscar törenleri tarihinin en unutulmaz elbise-aksesuar kombinasyonlarına göz atmaya, hatta üzerine bir de bu ikilileri kendi gardırobunuzda yeniden yaratmaya ne dersiniz?

Nicole Kidman, The Hours'taki performansıyla 2003 yılında En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü, gönlümüzün Oscar'ı da 2007 yılında giydiği boynu fiyonk detaylı minimalist Balenciaga'ya ve bileklerini süsleyen art deco tarzı birbirinin eşi iki bilekliğe gidiyor. Fiyonk detaylı kırmızı maksi elbise, 69.99 TL, Modagram. Kristal taşlı bileklik, 24.95 TL, Forever New.

Hem rengi, hem de materyal ve kesimi böylesine romantik ve neşeli bir Vera Wang elbisenin, punk esintili bir kolyeyle bu kadar iyi bir ikili oluşturabileceği kimin aklına gelirdi ki? Williams, o sene aday olduğu En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü Rachel Weisz'a kaptırsa da geceye katıldığı görünümüyle kırmızı halı tarihine geçti. Pileli şifon elbise, €1,270, Cédric Charlier (Net-A-Porter). Zincir ve kristal detaylı kolye, Mango.

Gwyneth Paltrow'un Shakespeare in Love'la 1999 yılında kazandığı Oscar'ı, sadece sahnede hüngür hüngür ağlamasıyla değil, prensesvari görünümüyle de hatırlıyoruz. Paltrow'un Ralph Lauren tasarımı olan enfes tafta elbisesi, pembeyi tekrar "cool" bir renk haline getirdi ve o yaz tüm dünyada mezuniyet baloları kabarık etekli pembe elbiseler giyen kızlarla dolup taştı. Paltrow'un boynundaki elmas choker kolyeyi ise, babası yapımcı Bruce Paltrow törenden hemen önce ünlü mücevherci Harry Winston'dan alıp kızına hediye etmişti. Straples şifon elbise, €54.05, TFNC (Asos). Choker tarzı Swarovski kolye, 100 TL, Lady Marmalade (Lidyana).

Yeni stil ikonlarımızdan Lupita Nyong'o'nun geçen seneki törende giydiği bulut mavisi Prada, uçuşan etekleri ve ışıltılı detaylarıyla Oscar tarihinde şimdiden bir klasik. Elbiseye eşlik eden zarif saç bandı, elbisenin sahip olduğu Yunan tanrıçası havasını destekliyor. Kırmızı halıda bizi hiç yanıltmayan Kenyalı oyuncunun başarılarının devamını diliyoruz. Omzu işlemeli şifon elbise, 549.90 TL, Forever New. İnci detaylı saç bandı, 39.95 TL, Zara.