Wes Anderson'la Bar Luce'de buluşalım

"Aşırı derecede hayranı olduğunuz yönetmen kim?" diye sorarsanız, Maksimalist ekibi olarak hep bir ağızdan "Wes Anderson!" diye bağırırız. Hayatımız bir film olsa, onu sadece Wes Anderson filmlerinde yaşamak isteriz. Pantone'nin en güzel tonlarında kaybolup, desenli elbiselerimizle jukebox'ın başında oturup kendimize şarkılar çalarak, tatlı bir çocuğun gelip bize pembe bir pasta ısmarlamasını düşünebiliriz... Hatta galiba bu gerçek de olabilir çünkü artık dünya üzerinde Wes Anderson tasarımı bir cafe var!

Milano'da Fondazione Prada binasında yer alan Bar Luce'yi tasarlayan yönetmen, filmlerinde simetrinin zirvesine ulaşsa da, bu mekan için aynı şeyi söylemiyor. Anderson Bar Luce için "Burada simetri için ideal bir açı yok ama gerçek hayatta yemek, içmek, konuşmak ve okumak için harika köşeleri var. Film çekmek için güzel bir yer olacağını düşünsem de, oturup film yazmak için daha iyi bir yer olduğunu düşünüyorum. Burayı tasarlarken, hayali olmayan akşamlarımı geçirmek isteyeceğim bir yer yaratmak istedim" diyor.

Binanın sahip olduğu, Galleria Vittorio Emanuele'deki kavisli tavanın benzeri olan yapı korunmuş ve buna ek olarak, oturma gruplarında, renklerde ve yerlerde popüler İtalyan kültürüyle 50 ve 60'ların estetiği birleştirilmiş. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, Bar Luce Wes Anderson filmlerine harika ev sahipliği yapacak bir dekorasyonla bizi kendine çağırıyor. Bu ara Milano'ya yolumuz düşecek gibi değil ama siz giderseniz Fourquare listenize ekleyin!

Gidemeyenler için Instagram'dan seçtiğimiz detaylarla Bar Luce:

 

 

Wes Anderson designed a bar, Bar Luce. It's basically all your fantasies come to life. @fondazioneprada #wesandersonson #barluce

Squad Ink (@squadinkstudio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (10 May 2015, 16:48 PDT)

 

 

 

 

 

 

 

 

#wesanderson #barluce #fondazioneprada #flipper #stevezissou #milano #milan #pinball #thelifeaquatic

avv_fabio (@avv_fabio) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (10 May 2015, 16:41 PDT)

Manolya Fikri