Snapchat'ten Oscar izleme rehberi

Ödül törenlerini Twitter ve Instagram’dan takip etmeye alışmıştık ama geçen seneden beri Snapchat’le her şey değişti! Anlık video ve fotoğraflarla canlı yayın hissi veren –ve öyle de olan- Snapchat’ten Oscar’ı izlemek çok zevkli olacak! Bu noktada asıl önemli olan kimleri takip etmemiz gerektiği. Henüz diğer sosyal ağlar gibi, Snapchat size birilerini önermiyor. Bunun için gerçekten sıkı bir çalışma yapıp, takip etmeniz gereken en iyi 10 hesabı bir araya getirdik. Bir de bonusu var!

1- Ryan Seacrest -> ryanseacrest

Oscar kırmızı halısının daimi sunucusu Ryan Seacrest tabii ki listemizin başında yer alıyor.

 

2- Eva Chen -> theevachen212

Teen Vogue’daki güzellik editörlüğü dönemlerinden beri takip ettiğimiz, an itibariyle Lucky Magazine’in Yayın Direktörü olan Eva Chen’i yakın takipteyiz. Oscar hazırlıklarını, makyaj ipuçlarını, ünlülerle küçük sohbetlerini bekliyoruz.

 

3- Casey Neistat -> caseyneistat

Stories kısmında görmeyi en sevdiğimiz isimlerden biri olan Casey’nin Youtube’da yarattığı etki malum. Aynen onlar gibi yaratıcı, eğlenceli, sadece daha kısa olan videoları için mutlaka takip edin. Eğer bugün Oscar’da olacaksa, çok eğleneceğiz demektir.

 

4- Joe Zee -> mrjoezee

Yahoo Style’ın Yayın Direktörü Joe, dünden itibaren Oscar provalarından yayın yapmaya başladı bile!

 

5- Good Morning America -> gma_abc

Her sabah programında ünlüleri ağırlayan Good Morning America ekibi, Oscar kırmızı halısında olacak.

 

6- Jerome Jarre -> jeromejarre

Vine fenomeni Jerome, Snapchat’i de ele geçirmiş durumda. Ödül töreni boyunca çoğu kırmızı halıyı kaçırmayan Jerome, ünlüler için de şakalar hazırladı mı acaba? Merakla bekliyoruz.

7- Mashable -> mashable

Eğlenceli hikayeleri bir yana, çizimleriyle Snapchat’e renk katan Mashable ekibi de kırmızı halıda süper iş çıkarıyor. Her daim favorilerimizden.

8- MTV -> mtv

Grammy Ödülleri’ni MTV’den takip etmiş ve çok eğlenmiştik. Kırmızı halıyı anı anına yaşatan ekip, büyük ihtimalle bugün Dolby Theater’daki yerini alacak.

9- Buzzfeed -> buzzfeed

Bugün kırmızı halıda olacaklar mı bilmiyoruz ama TV başından bile harikalar yaratan bir ekip olduğu için takibe almanızda fayda var.

10- Now This News -> nowthisnews

Kısa videolarıyla habercilik alanına farklı bir boyut kazandıran Now This News, günlerdir “Unutmayın, Oscar günü bizi Snapchat’ten takip edin!” diye sesleniyor.

 

Son olarak -> maksimalist

Onlardan sonra bizi de takip etmeyi unutmayın. Henüz LA'den yayın yapamıyoruz ama belki bir gün o da olur?

 

Manolya Fikri