Rachel Antonoff x & Other Stories

 

H&M Group'un en kendine özgü markalarından biri olan & Other Stories, sevdiğimiz tasarımcılardan Rachel Antonoff'la bir araya geldi. Bugün satışa sunulacak 'Vote Audrey' koleksiyonu, tasarımcının esprili, cici ve cool tarzını yansıtıyor. Genç tasarımcılar arasında eğlenceli fikirleriyle kendimize yakın bulduğumuz Antonoff, bu koleksiyonu Lena Dunham yardımıyla anlatıyor.

Lena, Rachel'ın tasarımları ve & Other Stories için çektiği video hakkında "Rachel aileden biri ve onun yaptıklarını çok seviyorum. Zekice ve esprili kıyafetler yaparak, modanın mükemmel bir imajı yakalamaya çalışmaktan çok daha fazlası olduğunu bizlere gösteriyor. Bu videoda vermek istediğimiz mesaj: "Bir kişiyi asla cinsiyeti, ırkı veya cinsel yönelimine göre küçümseme" diyor.

Başrolde Zoe Kazan'ı gördüğümüz 'Vote Audrey' filmi, seçim kampanyasını yürüten genç bir kadının hikayesini anlatıyor. İşler Audrey için yolunda gitmese de, yolun sonunda her zaman umut olduğunu anlatan film, belki de dolaylı yoldan Hillary Clinton'ın adaylığına da dokunduruyor. Kim bilir, belki de bu senaryo yakında senaryo olmaktan çıkıp, Clinton'ın başkanlığıyla gerçeğe dönüşebilir.

Video yüzünden koleksiyonun ikinci planda kaldığını düşünmeyin sakın! Tam tersine videoyu izlerken, Audrey'nin hayalindeki dünyada Antonoff'un harika tasarımlarını görebiliyoruz. Mavi ve pembenin pastel tonlarının ağırlıkta olduğu koleksiyonda; minik yakalar, feminen elbiseler, takımlar, slogan tişört ve sweatshirt'ler ön plana çıkıyor. "We Try Harder" ve "It's Time!" gibi sloganlar, pop-feminizm trendine selam çakıyor.

 

Manolya Fikri