Marsala'ya merhaba deyin

Bir çok sektörde global renk standardizasyonu sağlayan kataloglarıyla bilinen renk otoritesi Pantone, geleneksel olarak yeni yıl öncesinde açıkladığı trend tahmini dosyasında 2015 yılının kilit rengini “Marsala” olarak açıkladı. Yemek pişirmede sıklıkla kullanılan kuvvetli bir italyan şarabı olan marsala’nın 18-1438 kodlu Pantone kataloğu karşılığını hafif soluk bir bordo olarak tanımlayabiliriz.

Bu duruma, bordonun her tonunu her daim üzerinden eksik etmeyen Taylor Swift’in sevindiğini düşünüyoruz. Hatta eski sevgililerine atarlı duruşuyla tanıdığımız pop kraliçesinin gardırobundaki tüm bordo parçaları çıkarıp bir kadeh marsala eşliğide esaslı bir kutlama yaptığına bahse girebiliriz.

Eğer siz de yılın rengine vurulduysanız, veya Taylor Swift’ten bir eksiğiniz kalmasın istiyorsanız gardırobunuza yıllarca yetecek bordo stoğu yapmanın tam zamanı. Bahsi geçen kişi son albümü bir haftada bir milyonun üzerinde satmış bir yıldız da olsa kurlarımızın altta kalmasına tahammülümüz yok, o yüzden monttan ojeye marsala’nın tarzınıza şarabi bir hava katacak en güzel örneklerini özenle seçtik.

Yünlü mont, 129.99 TL, Mango

Sivri burunlu süet ayakkabı, 341.25 TL, Beymen Collection

Pleksi clutch, 1.425 TL, Yazbukey (Shopigo)

Kate Moss ruj no: 107, Rimmel London

Püsküllü yün kaşkol, 39.95 TL, Mudo

Sırt dekolteli tuvalet, 119.99 TL, Milla by Trendyol

Skinny pantolon, 59.95 TL, Pull & Bear

Açık burunlu topuklu bot, €610, Maison Martin Margiela (Net-A-Porter)

"Animal Instincts" toz allık, 70 TL, MAC

Mat suni deri çanta, 89.90 TL, MeCrea (Modagram)

Penye elbise, 59.95 TL, Zara

"Plum's The Word" oje, 19 TL, Sally Hansen