Yılbaşı İçin Klişe Olmayan 10 Makyaj Fikri

1. Yılbaşı makyajı denince ilk akla gelen detay olan kırmızı ruj yerine turuncuya dönük parlak bir ton seçin. Şimdiye kadar dudaklarda turuncu tonlarına şüpheyle yaklaştıysanız, kendimize birazcık abartma hakkı verdiğimiz yılbaşı gecesi böyle deneysel bir hareket için iyi bir fırsat. Deneyin: Avon Ultra Color Bold ruj, “Coral Burst”.

2. Vazgeçemediğimiz kedi gözü makyajına gizemli ve seksi bir güncelleme: göz üstüne o gösterişli çizgiyi, likit veya krem liner yerine siyah bir toz far kullanarak çekin. Sonrasıda dayice uzattığınız kuyruğu hafif dağıtarak dumanlı etkiyi arttırın. Deneyin: The Balm Shady Lady Tekli Far, “Sexy Stacey”.

...

3. Dönemleri karıştırmak her koşulda dikkat çekici bir fikir. Örneğin Amanda Seyfried’dan ilham alarak sade mürdüm tonlarıyla yapılmış doğal bir makyajı, 40’lı yılları anımsatan Veronica Lake dalgalarıyla tamamlayın. Deneyin: Rimmel London Lasting Finish ruj, “Heather Shimmer” ve Aussie Miracle Shine & Hold saç spreyi.

4. Yazın bitişiyle dolaplara kaldırdığımız ışıltı dolu şeftali, bakır, altın ve günbatımı tonları aslında şömine başında romantik bir yılbaşı gecesi için ideal. Arşivler açılsın, sıcak tonlar meydana çıksın! Deneyin: Urban Decay Naked 2 far paleti.

5. Bir yılbaşı klasiği olan kırmızı ruj yerine dudaklarınızda etkileyicilik faktörü yüksek bir vişne çürüğü tonunu tercih ederek fark yaratın. Tabi etkileyici olayım derken yalnışlıkla “ailenin gotik ergen kızı” intibası yaratmamak için koyu dudakları çok hafif bir göz makyajı ve feminen aksesuarlarla kombinlemenizi öneriyoruz. Deneyin: Chanel Rouge Coco nemlendirici ruj, “Balet Russe”.

6. Tamamen siyah ve beyazdan oluşan monokrom bir kıyafeti, mücevher tonlarında dumanlı bir göz makyajıyla hareketlendirin. Deneyin: Essence Quattro far paleti, “Purple Day”.

7. Herkes yılbaşı vesilesiyle allı morlu makyajlar yaparken yeni yıla minimalist bir görünümle girmenin farkınızı ortaya koyacağından emin olabilirsiniz. kaşlarınızı güzelce belirginleştirmek ve hafif ışıltılı bir baz kullanmak cansız durmanızı önleyecektir. Deneyin: Flormar Eyebrow Liner suya dayanıklı kaş markörü ve Benefit Girl Meets Pearl aydınlatıcı makyaj bazı.

8. “Smokey’siz çıkmam abi” ekibindenseniz, konfor bölgenizin dışına pek çıkmadan uygulayabileceğiniz ama oldukça dikkat çekici bir fikrimiz var. Göz makyajınızı bitirdikten sonra elinize ufak bir far veya eye liner fırçası alın ve kullandığınız en koyu far tonuyla gozünüzün alt köşesine ufak bir üçgen kondurun, ve işte size tek harekette şahane bir punk etkisi. Deneyin: MAC 219 SE dağıtma fırçası.

9. Yıllar yılı “göz kapağına renkli far, çukur bölgeye gölgeleme, kaş kemiğine aydınlatıcı” diye ezberden konuştuk ama özellikle zengin metalik tonlar, göz kapağından kaş altına kadar tüm göz bölgesinde kullanıldığında son derece zengin bir etki yaratıyor. Makyajınızın geri kalanında tercihi teninizle bütünleşen sakin tonlardan yana kullandıysanız önünüzde hiçbir engel yok! Deneyin: L’Oreal Paris Infallible tekli krem far, “Sahara Treasure”.

10. Resimde Diane Kruger’in dudaklarını süsleyen tona kırmızı mı, pembe mi, fuşya mı, böğürtlen mi, şarap rengi mi desek bilemiyoruz; tek bildiğimiz dönüp dönüp kendine baktırdığı. Böyle tanımlaması kolay olmayan bir renkte ruj kullanarak tek vuruşta çarpıcılık faktörünüzü katlayabilirsiniz. Deneyin: Nars Audacious ruj, “Vera”.