Mütevazi Gelinler

Her kadın uzun kuyruklu, telli duvaklı gelin olacak diye bir kural olduğunu düşünmüyoruz. Bazılarımız küçük yaşlardan itibaren giyeceği gelinliğin hayalini kursa da, bazılarımız için bu, zamanı yaklaşınca düşünülecek bir detaydan ibaret. Eğer siz de o günü sade bir nikah, aile ve arkadaşlar arasında verilen küçük bir yemek şeklinde gerçekleştirmeyi düşünüyor ve abartılı gelinliklerden çekiniyorsanız, şu an doğru yerdesiniz. Uygun bir bütçeyle de harika görünümlerin ortaya çıkacağına inanıyor, bu inancımızı da aşağıdaki kombinlerle destekliyoruz. Bu tarz bir elbise seçecekseniz, unutmamanız gereken en önemli şeylerden biri makyajda da sadelikten yana olmanız.

Bohem

Günlük hayatta kimono, etnik desenli elbise, geniş paçalı pantolon, püskül detaylı aksesuarlardan vazgeçemeyen biriyseniz, düğününüzde de stilinizi koruyabilirsiniz. Dantel detaylı, uzun, geniş kollu bir elbise tam size göre. Bu kombin için seçtiğimiz ayakkabı haricinde, sevgilinizle boy farkınız fazla değilse düz sandalet de tercih edebilirsiniz. Gold detaylı saç aksesuarı ya da çiçekli bir taçla, dalgalı saçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Elbise, 299 TL, H&M - Ayakkabı, 119,99 TL, Mango - Saç aksesuarı, 74 TL, d'Arc Exclusive (Lidyana)

Sofistike 50'ler

Stil ikonunuz Audrey Hepburn ise, dantel detaylı, hafif kabarık etekleri olan, boyu dizde ya da diz altında biten bir elbise öneriyoruz. Duvak yerine fileli küçük bir saç aksesuarı tercih edebilir, ayrıca eldiven de takabilirsiniz.

Elbise, 91,88 Euro, Asos - Ayakkabı, 129,95 TL, Zara - Saç aksesuarı, 145 TL, Oleg Cassini

Couture Zarafeti

Zeynep Tosun'un İpekyol için tasarladığı Zeynep Tosun Couture koleksiyonundan seçtiğimiz bu elbise, omuzlarındaki detaylarıyla öne çıkıyor. Minyon gelin adaylarına yakışacağını düşündüğümüz bu elbiseye gold ve inci detaylarını yakıştırdık.

Elbise, 499 TL, Zeynep Tosun Couture for İpekyol - Ayakkabı, 129 TL, Aldo - Küpe 39,90 TL, Yargıcı

Minimalist

Beyaz gömleğin zamansız şıklığını elbiseye dönüştüren Theory'nin bu tasarımı, detaylarda zenginleşiyor. Nude stilettoyla tamamlanabilecek bu elbiseye tepeden toplanan uzun bir at kuyruğu ya da fotoğrafta gördüğünüz gibi örgülü bir at kuyruğu yakışabilir.

Elbise, 355 Euro, Theory (Net-A-Porter) - Ayakkabı, 129 TL, Aldo

Romantik

Kabul edelim, kroşe sadece beyaz ve ekruya yakışıyor. Bu elbise de onun kanıtı ve en güzel örneklerinden biri. Adeta Valentino romantizmi içeren bu elbiseyle Dutch braid ya da Milkmaid braid olarak da bilinen, örgülü saç modeli mükemmel görünecektir. Özellikle saçlarınız sarı, kumral ya da gölgeliyse, kesinlikle denemelisiniz.

Elbise, 269,95 TL, Zara - Ayakkabı, 99,99 TL, Mango

Straples, olmazsa olmaz

Önden kısa arkadan uzun ve hafif kabarık olan bu elbise, gelinlik deyince aklına straples gelenler için güzel bir seçim. Daha rahat bir görünüm için saçlarınızı açık bırakabilir, daha gösterişli görünmek istiyorsanız dağınık bir topuz deneyebilirsiniz.

Elbise, 199 TL, H&M - Ayakkabı, 119,95 TL, Zara - Saç aksesuarı, 59,95 TL, Zara

Solange etkisi

Düğününde biri tulum olmak üzere 3 farklı elbise giyen Solange sizi de etkisi altına aldıysa ve cesaretiniz varsa, güzel bir tulum denemeye değer! Burada seçtiğimiz tulum yazlık bir yerde evleniyorsanız ideal ama şehirde olacaksanız daha net kesimli bir şeyler giyebilirsiniz. Saçlarda doğallıktan yana olun ve pembe altın aksesuarlarla beyazı güçlendirin.

Tulum, 199,95 TL, Mango - Ayakkabı, 359 TL, Aldo - Bilezik, 240 TL, Ümit Aybek (Lidyana)

Eğlenceli Mini

Düz ya da A kesim mini elbiseyle, gümüş tonlarında bir ayakkabı ve gösterişli bir saç bandı... Günü eğlenceli kılmaya yeter de artar bile!

Elbise, 685 TL, Les Petites (Beymen) - Ayakkabı, 119,95 TL, Zara

Bunları da beğenebilirsiniz...

Soldan sağa: 75,34 Euro, Asos - 199 TL, Zara - 149,99 TL, Koton

Soldan sağa: 725 Euro, Temperley London - 130,13 Euro, Asos - 112 Euro, Asos

Manolya Fikri