Nerede o eski Oscar'lar

 1. PAYLAS

  1 of 15

  Bütün bir sene o geceyi beklesek de, Akademi ödül törenleri Miley Cyrus, Taylor Lautner gibi isimlerin uğrak mekanı haline geldiğinden beri yaşadığımız hayal kırıklığını saklayamayacağız. Öyleyse biz de Oscar'ın Oscar olduğu günlere döneriz diyor, Kodak Theatre'a şapkasız çıkılmayan eski Oscar'lara nostaljik bir bakış atıyoruz. - Liz Taylor'ın Butterfield 8'le ödüle kavuştuktan sonra bir kadeh buz gibi şampanyayı hak ettiğine hemfikiriz herhalde? (1961)

 2. PAYLAS

  2 of 15

  En İyi Film dalında da ödüle layık görülen From Here To Eternity'nın yapımcısı Buddy Adler, Ödülün ağırlığını görünce "bütün gece bunu elimde mi gezdireceğim canım" diyerek portmantoya bırakıp kaçmış. (1954)

 3. PAYLAS

  3 of 15

  From Here to Eternity'nin yıldızları Frank Sinatra ve Donna Reed, En İyi Yardımcı Erkek ve Kadın Oyuncu dallarında kazandıkları heykelcikleriyle her zamankinden daha mutlu gözüküyorlar. Toplam 8 dalda ödüle layık görülen film, gecenin (ve yılın) yapımı olmuştu. (1954)

 4. PAYLAS

  4 of 15

  Gecenin sunucuları Ginger Rogers ve George Murphy, birer dansçıdan bekleneni yapıp, aralarına aldıkları Oscar ödülüyle dans etme fırsatını kaçırmıyorlar. (1950)

 5. PAYLAS

  5 of 15

  İlk görüşte aşk bu olmalı: Audrey Hepburn Roman Holiday'deki asi prenses rolüyle kazandığı Oscar'ını sarıp sarmalıyor. Doğallığıyla bilinen Hepburn'ün nisbeten ağır makyajı dikkatinizi çektiyse, o dönem başrolünde yer aldığı bir Broadway oyunu olan Ondine'in performansından çıkıp törene koştuğunu ve teatral makyajını silip tekrar yapmaya zamanı kalmadığını söylemeden geçmeyelim. (1954)

 6. PAYLAS

  6 of 15

  Ödülüne aşık olan tek isim Hepburn değil: Joan Fontaine, erken dönem bir Hitchcock gerilimi olan Suspicion'la kazandığı heykelciğini yakından inceliyor. Anlayamadığımız bir nedenden dolayı, Fontaine bir Hitchcock filmindeki performansıyla Oscar'a uzanan tek oyuncu ünvanını taşıyor- demek ki Akademi'nin yanlış kararlar vermeye olan meyli yeni değilmiş! (1942)

 7. PAYLAS

  7 of 15

  Gözler, Elia Kazan'ın Splendor in the Grass'ında başrolü paylaşan Natalie Wood ve Warren Beatty'nin üzerinde. (1953)

 8. PAYLAS

  8 of 15

  Uzun süre önce sahne ışıklarına veda edip İsviçre'de gözlerden uzakta bir yaşamı seçmiş olan Charlie Chaplin, Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü almak için tek gecelik bir istisna yapıyor. Sahneye çıktığı zaman seyirciler tarafından 12 dakika boyunca ayakta alkışlandığını da belirtelim. (1972)

 9. PAYLAS

  9 of 15

  Televizyonda yayınlanan ilk akademi ödül töreninde, John Wayne geceye katılamayan yakın arkadaşı John Ford adına heykelciği kabul ediyor. (1953)

 10. PAYLAS

  10 of 15

  Sırasıyla 1954 ve 1955 yıllarında En İyi Kadın Oyuncu dalında heykelciği kucaklayan Audrey Hepburn ve Grace Kelly, bu sefer birer ödül sunmak için sıralarını bekliyorlar. (1956)

 11. PAYLAS

  11 of 15

  O sene Splendor in the Grass filmiyle En İyi Kadın Oyuncu adayı olan, güzelliğinin doruğunda bir Natalie Wood'un saçı ve makyajı sahne arkasında özenle yapılıyor. (1962)

 12. PAYLAS

  12 of 15

  Bir Hollywood efsanesi olan Lauren Bacall ve Humprey Bogart çifti her zamanki gibi karizmalarıyla (1953)

 13. PAYLAS

  13 of 15

  Sandra White, geç kaldığı törene yetişmek için uçarcasına koşuyor. (1953)

 14. PAYLAS

  14 of 15

  Liz Taylor, BUtterfield 8'teki rolüyle ilk Oscar'ını kazanmasından dakikalar önce salona girerken adeta bir hayran ordusunun içinden geçiyor. (1961)

 15. PAYLAS

  15 of 15

  Marlon Brando, On The Waterfront'la kazandığı heykelciğini kaptırmamak için gecenin sunucusu Bob Hope'la kıran kırana bir mücadeleye girişmiş. (1955)