Met Gala'da konsepti anlayanlar

 1. PAYLAS

  1 of 19

  Moda dünyasının en büyük gecesi olarak kabul edilen, MET Gala dün akşam gerçekleşti. Her sene, Costume Institute tarafından düzenlenen farklı temalardaki moda sergisinin açılışını kutlamak için yapılan gala gecesi, bu sene 'China: Through The Looking Glass' konseptli sergi için kapılarını açtı. Bu gala öncesinde, ünlülerin uzakdoğu kostümlerini nasıl uyarlayacakları merak konusuydu. Çoğunluk konsepte yabancı kalsa da, bu işte çok iyi olduğunu kanıtlayan isimler vardı. Bunlardan ilki Vogue'un efsanevi editörü Grace Coddington. Bütün tatlılığıyla ipek pijama eşliğinde kırmızı halıda yürüyen Grace, o gece Oscar'a gidermiş gibi hazırlanan birçok kadını devre dışı bırakarak bizim için 1 numaraya yükseldi.

 2. PAYLAS

  2 of 19

  Sarah Jessica Parker, tabii ki MET deyince akla ilk gelen isimlerden biri. İki sene önceki punk temasında giydiklerini hatırlıyorsunuzdur herhalde? Bu sene de Philip Treacy tarafından tasarlanan heybetli şapkasıyla "Konsept benden sorulur" dedi. Gecenin en iyi elbiselerinden birinin de H&M'e ait olduğunu ekleyelim!

 3. PAYLAS

  3 of 19

  Çin denince akla gelen renk kırmızı, tabii ki gecenin rengi oldu. Thakoon'un tasarladığı ceket ve pantolon ikilisi de, bu konsepte modern bir dokunuş katmış ve Sienna Miller'la hayat bulmuş.

 4. PAYLAS

  4 of 19

  Alessandro Michele, Gucci'ye kattığı artizan dokunuşu bu elbiseye de yansıtmış. Tamamen bir sanat eseri gibi görünen, yüksek el işçiliğiyle bezeli bu elbise gerçekten sahibini bulmuş ve Georgia May Jagger'a çok yakışmış.

 5. PAYLAS

  5 of 19

  Gecenin ev sahibi Anna Wintour Chanel Couture elbisesiyle kötü bir tercih yapmış olsa da kızı Bee Shaffer doğru yolu bulmuş! Sarah Burton imzalı Alexander McQueen elbiseye ne denebilir ki? Muazzam!

 6. PAYLAS

  6 of 19

  Public School'un havalı tasarımcıları Dao-Yi Chow ve Maxwell Osborne da konseptin hakkını verenlerden. Chow'un kökenlerinden yola çıkarak, Public School'un tarzıyla birleştirdikleri kostümleri alternatif bir stil ortaya çıkarmış.

 7. PAYLAS

  7 of 19

  Genelde abartılı seçimleriyle dikkat çeken Karolina Kurkova, bu kez konseptin hakkını vermiş, üstelik bir Tommy Hilfiger tasarımıyla! İlginç değil mi?

 8. PAYLAS

  8 of 19

  Gecenin diğer H&M elbisesi de Janelle Monae'ye kısmetmiş... Desen olmadan da oluyormuş değil mi?

 9. PAYLAS

  9 of 19

  H&M'den sonra listede bir de Topshop var. Hem de bir değil, üç tane! Hailey Baldwin'in bebek mini bebek mavisi elbisesini hemen istiyoruz. Hatta kostüm partisine de gerek yok, herhangi bir Cumartesi gecesi bunu giymeye hazırız!

 10. PAYLAS

  10 of 19

  Jessica Hart, Valentino'nun iki sene önce hazırladığı Valentino Shanghai koleksiyonundan giydiği elbiseyle hedefi onikiden vuruyor!

 11. PAYLAS

  11 of 19

  İtiraf ediyoruz, bu listede Justin Bieber'a yer vereceğimiz aklımızın ucundan geçmezdi ama Balmain sağ olsun, başarılı olmuş! Ejderha motifli ceket gerçekten gecenin en iyilerindendi.

 12. PAYLAS

  12 of 19

  Alexa Chung ve Erdem iş birliği her zaman ortaya harika sonuçlar çıkarıyor. Kumaşının her bir detayını incelemek istediğimiz bu straples elbise, sıradan bir kesim gibi görünse de, el işçiliğiyle öne çıkıyor.

 13. PAYLAS

  13 of 19

  "Giydiğim (veya giymediğim) elbiseyi herkesin konuşması gerek!". Rihanna'nın Guo Pei'ye böyle bir brief verdiğini düşünüyoruz. Amacına ulaştı da... Hem konsepte uygun hem de trending topic olmaya!

 14. PAYLAS

  14 of 19

  Tema Chinese olunca sadece ejdarha ya da kiraz çiçeği olacak değil ya... Liya Kebede 3.1. Phillip Lim tasarımı kıyafetiyle minimalist stilini konuşturmuş.

 15. PAYLAS

  15 of 19

  Emily Ratajkowski'nin böyle bir etkinlikte dekoltesiz elbise giymesi şaşırttı mı? Evet, hem de çok! Topshop imzalı bu elbiseye de hayran kaldık.

 16. PAYLAS

  16 of 19

  Gecede en çok tercih edilen görünümlerden biri olan pelerinli elbiseleri gecede çok görsek de, Emily Blunt'ın Prada'ası açık ara öne çıktı.

 17. PAYLAS

  17 of 19

  Eteğindeki kuş motifleri olmasa, ortalama güzellikte bir kırmızı halı elbisesi olacak bu Tory Burch tasarımını sevmemizin nedenleri; bilindik bir kesime, ufak bir dokunuşla dramatik bir etki katması. Üstelik Dianna Agron'un stiline de çok yakışan bir elbise.

 18. PAYLAS

  18 of 19

  Chloe Sevigny'ye listede yer vermek konusunda kararsız kaldık çünkü J.W.Anderson'ın uzakdoğu yorumu çok başarılı ama gereksiz kolye, çirkin saç, özensiz makyaj gibi durumlar bizi arada bıraktı. Elbiseye tam puan verip, keşke başkası giyseydi demekten kendimizi alamıyoruz.

 19. PAYLAS

  19 of 19

  Gecenin üçüncü Topshop elbisesi de Bella Hadid'e aitti. saç ve makyajda minimalist bir tavır sergileyen Hadid, böylelikle elbisenin güzelliğini de ön plana çıkarmış.

Manolya Fikri