Alexa Chung'la Desen Oyunu

Ünlülerin stillerinden hunharca intihalde bulunduğumuz köşemizde bugün havalı babaanne stiliyle her zaman beğenimizi kazanmayı başaran Alexa Chung var. Favori it girl’ümüz, kusursuz şekilde kombinlediği piyedepul desenli pantolonu ve balon desenli gömleğiyle bir kez daha kendine hayran bıraktı.

Eğer farklı desenleri birleştirmek sizi hala ürkütüyorsa, yaklaşın: Alexa’nın sırrı, bir arada kullanmak için farklı iriliklerde desenleri seçmiş olması. Gömleği büyük, yuvarlak ve seyrek desenlerden oluşurken, pantolonunkiler gayet küçük ve sık ve geometrik. Desenlerin her ikisi de krem bazlı olduğu için ortaya çıkan görünüm daha bir sakin, daha bir uyumlu. 

Tabi görünümün tek güçlü noktası pantolon ve gömlek değil; aksesuarlar da bahsedilmeyi hakediyorlar. Alexa’cığımız MAC Russian Red’e fena halde benzettiğimiz çarpıcı bir kırmızı rujla işleri canlandırmayı çok iyi bilmiş. Son olarak, kutu modelli siyah çantası ve sivri burunlu ayakkabılarıyla da kıyafetine tanıdığımız, bildiğimiz, sevdiğimiz Alexa imzasını kondurmuş. Muazzam olmuş olmasına da, üzgünüz Alexa, seçtiğimiz parçalarla Maksimalist okurları evde çok daha iyisini yapacaklar.

Desenli gömlek, 49.99 TL, H&M. Sigaret pantolon, 149.95 TL, Zara. El çantası, €70.00, Marc B (Asos). "Russian Red" ruj, 55 TL, MAC.  Düz topuklu mary jane ayakkabı, 44.99 TL, Mango.